ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9478442
*
nr 947 8442
Spegel
höjd: 62 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 mars 2015
kl 20:41:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/3 06:13:55
1
150 kr
7/3 19:24:12
2
150 kr
7/3 19:24:12
1
150 kr (Budbetjänt)
7/3 19:24:59
2
200 kr
8/3 07:09:48
1
250 kr
9/3 10:44:58
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 947 8442
Spegel
höjd: 62 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 mars 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/3 06:13:55 | 1 | 150 kr |
7/3 19:24:12 | 2 | 150 kr |
7/3 19:24:12 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
7/3 19:24:59 | 2 | 200 kr |
8/3 07:09:48 | 1 | 250 kr |
9/3 10:44:58 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:32